שילוב של גוף, נפש וזוגיות: הטיפול בבעיות בתפקוד המיני

מהי רפואת יחסי מין, כיצד היא מסייעת באבחון בעיות בתפקוד המיני ואיך ניתן לטפל במצבים
הנפוצים ואף לשפר את חיי הזוגיות? כל המידע החיוני

לבריאות הגוף והנפש מרכיבים רבים, אחד מהבולטים שבהם היא הבריאות המינית. בעיות בתפקוד המיני מהוות לא פעם מקור למצוקה נפשית, לחרדה ולדיכאון. בעיות אלה מובילות לפגיעה בדימוי הגופני ובערך העצמי, ביחסים הזוגיים ואף עלולות להוביל לקשיים ניכרים בתפקוד היומיומי. עוד מימי אפלטון, בריאות נחשבה לאחד ממרכיבי האושר. אריסטו אף תיאר בכתביו את הבריאות כתנאי הכרחי לקיום המין האנושי. משמעות זו של המושג בריאות, באה לידי ביטוי מאוחר יותר בגישתו של ארגון הבריאות העולמי, ה-WHO, שהגדיר את הבריאות כמצב של רווחה מקסימלית, אורגנית פסיכולוגית ונפשית.

רפואת יחסי מין, SEXUAL MEDICINE, היא חלק בלתי נפרד מהרפואה הכללית. רפואת יחסי מין כוללת אבחנה, תכנון אסטרטגיית טיפול ומעקב, לשם פתרון בעיות שונות בתפקוד המיני אצל גברים או נשים, אשר מתפתחות בשל שלל גורמים נפשיים או פיזיים.

כיצד ניתן לטפל בבעיות בתפקוד המיני?

בתחילת הטיפול יתבצע אבחון ראשוני, על מנת לקבוע מהי הבעיה המסוימת ממנה סובל המטופל/המטופלת. כדי להתאים טיפול נכון, על הרופא המומחה להתייחס למאפיינים שונים, בהם גיל המטופל ובת/בן זוגו, מצבו הבריאותי (האם סובל ממחלה מסוימת שעלולה להוביל להפרעות בתפקוד המיני), האם עבר טיפול (לרבות ניתוח) כזה או אחר שהשפיע על התפקוד המיני, האם נוטל באופן קבוע כדורים נגד מחלות כרוניות שיכולים להשפיע על התפקוד המיני ועוד.

בנוסף, על הרופא המומחה לתת את הדעת על המקום הרגשי שבו נמצא כל אחד מבני הזוג, תוך התייחסות לתקשורת ולפתיחות שבין השניים ולמהות הקשר ביניהם. כך, ניתן להתאים טיפול מקצועי ויעיל לצרכים וליכולות הפיזיות והרגשיות של שני בני הזוג ולהחזיר את חיי המין לחיי הזוגיות.
כיום קיים מענה לרוב הקשיים המיניים הן אצל נשים והן אצל גברים. הטיפול הוא רב תחומי ומתבצע בעזרת טיפול תרופתי, טיפול פסיכולוגי-סקסולוגי, טיפול זוגי, טיפול פיזיותרפיה של רצפת האגן, טיפול סרוגייט, טיפולים אלטרנטיביים ואף שילוב של כמה סוגי טיפולים.
אסטרטגיית הטיפול צריכה לקחת בחשבון מאפיינים שונים, כמו המצב הגופני, הנפשי ומצב הזוגיות. גם כאשר מדובר בבעיה פיזית, יש להתייחס גם למרכיב הפסיכולוגי והזוגי.
מנגד, לא תמיד נכון להגיד "שהכל בראש" ולהניח שאין כל מקור פיזיולוגי לבעיה בתפקוד המיני. מאפיינים, כמו גיל, מחלות כרוניות, נטילת תרופות שונות ואף טיפול וניתוחים עלולים להשפיע רבות על התפקוד המיני. על כן, במצבים בהם מתפתחות בעיות בתפקוד המיני חשוב לפנות לרופא סקסולוג לשם אבחון מקיף של הבעיה ופתרונה תוך ליווי צמוד, זאת לשם פתרון הבעיה ושיפור חיי הזוגיות.

"לאחר ניתוח ערמונית סקס טוב ואיכותי  לא נגמר, לפעמים הוא רק מתחיל …!!! "

ליצירת קשר וקביעת פגישה

HMC, הרצליה מדיקל סנטר, החושלים 8, הרצליה

 זימון תורים וכל הבירורים והסברים :

  טל: 09-9592555